Bezpieczne wakacje w Piątce 2024

Wspólnie z Urzędem Miasta w naszej szkole organizowana będzie półkolonia letnia; I turnus; 22 – 26.07.2024 r., II turnus; 29.07 – 02.08.2024 r. Od czwartku 23.05.2024 r. do środy 29.05.2024 r., do godziny 15.00 trwa składanie dokumentów na półkolonię letnią „Bezpieczne wakacje z Piątką”.
Wizyta w Szkole Muzycznej w Gorlicach

21 maja uczniowie klas 1-3 oraz zerówka udali się do Szkoły Muzycznej w Gorlicach. Było to  dla dzieci nie tylko nowe doświadczenie, ale także fascynująca podróż w świat dźwięków i melodii.
Warsztaty profilaktyczne „Nasze zdrowie"

W dniu 24.04.2024 zostały zorganizowane warsztaty o charakterze profilaktycznym dla uczniów klasy 2b, których tematem było „Nasze zdrowie".
3 miejsce w Województwie! XXIV edycja Pucharu Tymbarku

Z radością informujemy, że chłopcy z naszej szkoły odnieśli sukces podczas Finałów Województwa Małopolskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku! Zawody, organizowane pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, odbyły się 16 maja 2024 roku w Wadowicach.
Sprzątanie Świata

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie świata". Uczniowie klas 1-3 oraz „Leśne duszki" z zerówki otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci, po czym wyruszyli, aby posprzątać okolice wokół szkoły.
Uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie naszej szkoły mieli okazje tuż przed wydłużonym weekendem przypomnieć sobie wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Spotkania z rodzicami

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zebrań. Aktualizacja.
#LaboratoriaPrzyszłości - Druk 3D i ekologiczne zabawki w świetlicy szkolnej

Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych mieli możliwość obserwacji oraz wykonania zabawek z wykorzystaniem druku 3D. Dzięki użyciu drukarek pozyskanych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości wykonali elementy do bączków z PLA które jest tworzywem biodegradowalnym.
Konkurs Ekologiczny Krokus

Nagroda dla najbardziej świadomej ekologicznie szkoły za zajęcie I miejsca w konkursie ekologicznym Krokus, Gorlice 2024. Uczniowie z MZS nr 5 w Gorlicach przystąpili do międzyszkolnego trzyetapowego konkursu wiedzy z zakresu ekologii, gospodarki odpadami i ochrony powietrza - ,,Krokus’’.
Dzień Książki

23 kwietnia to obchodzony na całym świecie Dzień Książki. Uczniowie klasy 4a w trakcie zajęć z wychowawcą p Magdaleną Tokarz otrzymali nietypowe zadanie, każdy dostał tajemniczy fragment do pokolorowania.