Konkurs Ekologiczny Krokus

Nagroda dla najbardziej świadomej ekologicznie szkoły za zajęcie I miejsca w konkursie ekologicznym Krokus, Gorlice 2024. Uczniowie z MZS nr 5 w Gorlicach przystąpili do międzyszkolnego trzyetapowego konkursu wiedzy z zakresu ekologii, gospodarki odpadami i ochrony powietrza - ,,Krokus’’.
Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: „Wrogowie czystego powietrza – smog, efekt cieplarniany, kwaśne deszcze”

W dniu 20 marca 2024 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: „Wrogowie czystego powietrza – smog, efekt cieplarniany, kwaśne deszcze”. 
List do sąsiada - wyniki konkursu

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy tym razem w konkursie „List do sąsiada”. Jest to konkurs organizowany przez Miasto Gorlice w ramach „Projektu zintegrowanego LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.”
Mały Robinson

W poniedziałek (18.12.2023 r.) uczniowie klasy 3 b udali się do Sali Zabaw „Mały Robinson” w Gorlicach. Dwugodzinna zabawa w „Robinsonie” była nagrodą za zajęcie I miejsca w grupowym konkursie plastycznym „Komiks o pirackich przygodach małego Robinsona”.
Podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"

31 października w naszej szkole odbyła się akademia pt. „Przepisowy ruch drogowy i pieszy”, przygotowana przez uczniów i wychowawców klas 3. Miała ona na celu promocję zachowań bezpiecznych na drogach.
Konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego

24 października odbyły się przesłuchania w Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz 7-8. Wzięło w nich udział łącznie 27 uczniów.
Konkursy w ramach akcji "Odblaskowa szkoła"

Znajomość przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza kwestia bezpieczeństwa na drodze to tematyka, na którą nasza szkoła kładzie ogromny nacisk. W związku z tym, w trakcie trwania akcji „Odblaskowa szkoła”, uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Europejski Dzień Języków

W ramach Europejskiego Dnia Języków nauczycielki języka angielskiego panie Alicja Haluch i Magdalena Tokarz zorganizowały konkurs pt. "Oblicza Stanów Zjednoczonych". Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu plakatu przedstawiającego rożne aspekty historii, geografii czy kultury USA.
Wakacyjne wyzwania czytelnicze – rozstrzygnięcie konkursu

Biblioteka szkolna Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 oraz Księgarnia „Mieszko” dziękują uczniom za udział w konkursie plastycznym pt. „Wakacyjne wyzwania czytelnicze”.
Szkolny Konkurs Matematyczny dla Klas 4 Sp „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku wypada 17 listopada 2023 w naszej szkole odbył się coroczny konkurs matematyczny - "Mistrz Tabliczki Mnożenia" skierowany do wszystkich uczniów klas IV szkoły podstawowej.
Wakacyjne wyzwania czytelnicze ”Konkurs"

Biblioteka szkolna Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 oraz Księgarnia „Mieszko” zapraszają uczniów do udziału w konkursie plastycznym.
Konkurs Fotograficzny MDK

Jest nam niezmiernie miło ogłosić sukces naszej uczennicy z klasy 6a Nikoli Jamki, która została nagrodzona w XIII Powiatowym konkursie Fotograficznym pt. „Osobliwości Ziemi Gorlickiej”.
“Empoliada” – międzyszkolny konkurs wiedzy o ekologii i gospodarce odpadami w Gorlicach!

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL, Urząd Miejski w Gorlicach oraz Miejski Zespół Szkół nr 3 w Gorlicach serdecznie zapraszają uczniów do wzięcia udziału w Empoliadzie – konkursie wiedzy o ekologii i gospodarce odpadami. 
Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 30 marca 2023r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu była przede wszystkim prezentacja wierszy o tematyce wielkanocnej, pobudzanie dzieci do aktywności poprzez wspólną zabawę, zachęcanie do zdrowej rywalizacji, wyrażanie swoich uczuć poprzez ekspresję słowną oraz popularyzację konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci.
Konkurs „Odblaskowa szkoła”

Po raz kolejny podsumowaliśmy małopolski konkurs „Odblaskowa szkoła”, którego celem było propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie wraz z wychowawcami podjęli szereg działań związanych z realizacją projektu.
Konkurs recytatorski

W piątek 21 października odbyły się przesłuchania w kolejnym Konkursie Recytatorskim Poezji księdza Jana Twardowskiego.
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!

Przed Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 bardzo ważny krok, w którym pomogą młodzi fani sportu. Ogłoszony został konkurs na maskotkę Igrzysk!
Rozstrzygnięcie konkursu „Gorlice – Miasto Światła w tradycji i nowoczesności – 200 lat Ignacego Łukasiewicza”

10 czerwca 2022r. w sali Domu Polsko - Słowackiego odbył się finał Integracyjnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z Gorlic i Ziemi Gorlickiej pt. „Gorlice – Miasto Światła w tradycji i nowoczesności – 200 lat Ignacego Łukasiewicza”.
XII Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Osobliwości Ziemi Gorlickiej”

Uczeń klasy 8a, Antoni Wisłocki został laureatem XII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Osobliwości Ziemi Gorlickiej”. Konkurs był zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Gorlickiego.
Gorlicki Mistrz Ortografii

18 maja 2022 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Gorlicki Mistrz Ortografii.”