Szczegóły zmiany
Operacja Moduł - edycja pozycji
Strona Aktualności
SiteId 1114
SubSiteId 19260
UserId 87
Login użytkownika cms0baf56
Data 1713337570
IP 46.149.221.224
Opis
Poprzednia zawartość
Wspomnienie z greckiej wymiany młodzieży
Czas spędzony w Salonikach szybko minął. Na zawsze jednak pozostały wspomnienia. Zabytki starego miasta, tętniący życiem Plac Arystotelesa czy nadmorski deptak. Plaża nad Morzem Egejskim w miejscowości Perea, fantastyczne muzea: archeologiczne, iluzji, olimpijskie i niezapomniane widoki ze statku i platform widokowych.

Czas spędzony w Salonikach szybko minął. Na zawsze jednak pozostały wspomnienia. Zabytki starego miasta, tętniący życiem Plac Arystotelesa czy nadmorski deptak. Plaża nad Morzem Egejskim w miejscowości Perea, fantastyczne muzea: archeologiczne, iluzji, olimpijskie i niezapomniane widoki ze statku i platform widokowych. W pamięci uczestników projektu pozostaną: czas spędzony w murach Gimnazjum nr 8, nawiązane kontakty i przyjaźnie nastawieni do nas Grecy.
Ważne jest również to, że podczas tego pobytu, używając baneru wszyscy z dumą prezentowali swe miasto. Jak się okazało taki sposób reklamy naprawdę działa. Mijani przechodnie dopytywali o miasto i szkołę. Jedna z polskich turystek podbiegła do grupy, zaznaczając, że zna to miasto i jest nim zachwycona.
Czy taka wymiana miała sens? Oczywiście że tak, bo umożliwiła międzynarodową współpracę szkół, pozwoliła poznać grecką kulturę i sztukę, piękno Salonik, a jednocześnie utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że chwile spędzone na wymianie szybko mijają, dlatego warto się również cieszyć z własnego miasta, szkoły i z dumą je promować.


Opracowała : Halina Klimek