#LaboratoriaPrzyszłości w MZS nr 5 - Mnożenie i ważenie z techniką cyfrową.

Uczniowie klasy II b utrwalali znajomość tabliczki mnożenia za pomocą maty do kodowania oraz Robota Photona zakupionych ze środków Programu #LaboratoriaPrzyszlosci.
Wizyta w Šentjur - Słowenia

W ramach Programu Erasmus +, sześcioosobowa grupa młodzieży wraz z dwoma nauczycielami przebywała ostatnio na tygodniowej wizycie w Šentjur /Słowenia/.
#LaboratoriaPrzyszłości w MZS nr 5-Roboty w świetlicy szkolnej

Dzięki zakupom dokonanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicy szkolnej mieli możliwość zapoznania sie z robotami mBot oraz mBot2.
#LaboratoriaPrzyszłości - Szkoła pachnąca woskiem

Już od dłuższego czasu w naszej szkole pachnie palonym woskiem pszczelim. Uczestnicy Projektu 10.1.3 - "Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej" z grupy Młody przedsiębiorca przygotowywali piękne pisanki malowane tradycyjna techniką zdobienniczą.
Debata szkolna – Złote Szkoły NBP

Za nami ostatnie z zadań programu „Złote Szkoły NBP” organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Drużyna Ambasadorów przygotowała i prowadziła debatę szkolną podsumowującą działania III edycji programu, którego tematem przewodnim było „Poznajemy Bank Centralny”.
„Złote Szkoły NBP – Poznajemy Bank Centralny”

To już trzeci raz, gdy Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach bierze udział w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Narodowy Bank Polski pt. „Złote Szkoły NBP”. Hasłem przewodnim III edycji programu jest „Poznajemy Bank Centralny”.
Laboratoria Przyszłości w MZS nr 5 - Walentynki

Z okazji Walentynek, uczniowie klasy II b kodowali drogi Genibotów z wyznaczonego miejsca na macie, do dużego serca na środku maty. Wykorzystali do tego roboty zakupione dzięki Programowi #LabolatoriaPrzyszlosci.
Laboratoria przyszłości w MZS nr 5

W miesiącu styczniu dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszlosci uczniowie klas piątych na lekcjach techniki poznawali metody obróbki tworzyw sztucznych.
Edukacyjny Projekt Czytelniczy „Ferie z Książką”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów wszystkich klas do udziału w projekcie czytelniczym „Ferie z książką”.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Jest to kontynuacja programu rządowego z lat 2016-2020, którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.
Program Profilaktyczny "Archipelag Skarbów"

W dniach 5-6 XII 2022r uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Profilaktycznego „Archipelag skarbów”.
POWER 2021/2022 – podsumowanie

W roku kalendarzowym 2022 Miejski Zespół Szkól nr 5 w Gorlicach realizował program „Power-ponadnarodowa mobilność uczniów. Tytuł projektu ”Historia i matematyka” - idealne połączenie”.
"Poznaj Polskę"

W ostatnich tygodniach uczniowie naszej szkoły skorzystali z dofinansowania wielu ciekawych wyjazdów w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.
#LaboratoriaPrzyszłości w MZS nr 5

Roboty Genibot oraz gra edukacyjna "Scoottie go", zakupione w ramach projektu #LabolatoriaPrzyszłości, uatrakcyjniają zajęcia z "Robotyki" w klasie 2b.
#LaboratoriaPrzyszłości w naszej szkole

Już 1 września otrzymany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości sprzęt nagłaśniający uatrakcyjnił pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, a otrzymany aparat pozwolił na utrwalenie w formie cyfrowej tego wydarzenia.
Barierom edukacyjnym - mówimy nie

W ramach programu Edukacja w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach został opracowany projekt pod tytułem "Barierom edukacyjnym - mówimy nie" korzysta z dofinansowania o wartości: 8140,0 euro, otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz wkładu krajowego w ramach Funduszy EOG”
„Złote Szkoły NBP – Bezpieczni w finansach osobistych”

Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach już drugi raz z rzędu bierze udział w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Narodowy Bank Polski pt. „Złote Szkoły NBP”. Tym razem hasło przewodnie programu to „Bezpieczni w finansach osobistych”.
Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej - rekrutacja uczniów

Trwa rekrutacja uczniów do projektu, który realizowany jest pn. "Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”. W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne dokumenty do pobrania. Nabór wniosków od 2 do 30 listopada 2021r.
Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej - rekrutacja nauczycieli

Trwa rekrutacja nauczycieli do projektu, który realizowany jest pn. "Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”. W załącznikach poniżej znajdują się niezbędne dokumenty do pobrania. Nabór wniosków od 2 do 30 listopada 2021r.
Projekty w naszej szkole

Wykaz projektów w naszej szkole. Zapraszamy do zapoznania się.