Każdy inny - wszyscy równi - październikowe działania

23.10.2023,

Uczniowie 3 klasy w ramach realizowanego projektu „Każdy inny - wszyscy równi” wygłosili krótką audycję do szkolnego radiowęzła dotyczącą choroby, która dotyka osoby niepełnosprawne.

Uczniowie 3 klasy w ramach realizowanego projektu „Każdy inny - wszyscy równi” wygłosili krótką audycję do szkolnego radiowęzła dotyczącą choroby, która dotyka osoby niepełnosprawne. Mózgowe porażenie dziecięce jest grupą zaburzeń ruchowych wynikających z uszkodzenia mózgu, które może wystąpić przed narodzinami, podczas porodu lub we wczesnym okresie życia dziecka. Choroba ta wpływa na kontrolę mięśni, równowagę, koordynację ruchową, a także mowę i połykanie. Objawy mózgowego porażenia dziecięcego różnią się w zależności od rodzaju i nasilenia uszkodzenia mózgu. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z chodzeniem, utrzymywaniem równowagi, manipulowaniem przedmiotami lub mówieniem. Inne mogą doświadczać drgawek lub problemów z połykaniem. Należy zrozumieć i zapamiętać, że każde dziecko z tym zaburzeniem ma swoje indywidualne wyzwania i potrzeby.

6 października obchodzimy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, z tej okazji cała społeczność szkolna włączyła się w akcję dzień zielonego, przychodząc do szkoły w odzieży w tym kolorze.

Kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach projektu było zorganizowanie zbiórki używanych (ale w dobrym stanie) lub nowych książek, czasopism, które zostały przekazane osobom przebywającym w Domu Spokojnej Starości w Uzdrowisku Wapienne oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa w Gorlicach.

Autor: cms0baf56

Galeria zdjęć